Bitcoin

Hyperinflace: Může zadupat váš majetek do země

To, co před pár lety bylo nemyslitelné, se teď některým zdá být nevyhnutelné. Číhá na nás za rohem hyperinflace? Těžko říct. Myslím si, že v současné chvíli je to stále málo pravděpodobné. Ovšem to, že je něco nepravděpodobné neznamená, že je to nereálné. Situace se může velice rychle změnit a za rok tomu může být úplně jinak.

Hyperinflace: Může zadupat váš majetek do země Read More »

Bitcoin vs Ethereum

Debaty srovnávající Bitcoin s jinými kryptoměnami bývají ve většině případů zavádějící. Lidé neustále argumentují, která z kryptoměn je lepší. Zda Bitcoin nebo Ethereum, Bitcoin nebo Cardano, Bitcoin nebo Ripple, či Bitcoin nebo jakákoli jiná „superměna, která tu ještě není, ale určitě tady bude za 10 let. Tyto debaty bývají zpravidla zavádějící z jednoho prostého důvodu. Nesrovnávají jablka s jablky, ale jablka s hruškami.

Bitcoin vs Ethereum Read More »

Trendy v následujících letech – díl II: Současnost a budoucnost

Dnešní technologie postavená na decentralizaci má potenciál zažehnout novou éru vývoje naší civilizace, která bude následovat po oddělení peněz od státu, kdy kontrola nad penězi bude navrácena do rukou lidí. Nicméně nás čeká ještě poměrně dlouhá cesta, která nebude jednoduchá.

Trendy v následujících letech – díl II: Současnost a budoucnost Read More »

Photo by Jason Dent on Unsplash

Defenzivní portfolio

Uvedené portfolio je příkladem portfolia, jaké bych si osobně sestavil na dalších 10 letech, pokud bych neměl možnost z jakéhokoli důvodu takové portfolio po celou tuto dobu změnit. Defenzivní portfolio sází na inovaci napříč světem financí a technologií obecně a na energetiku. Zahrnuje také sázku na určité komodity (uran, prvky vzácných kovů a ropa), u kterých lze očekávat zvýšenou poptávku v následujících letech.  

Defenzivní portfolio Read More »

Státní kryptoměny

Státní kryptoměny mohou v budoucnu vzbudit zájem široké veřejnosti o soukromé kryptoměny. Státní peníze umožní absolutní kontrolu nad toky peněz ve státě i mimo stát a umožní tak cenzuru transakcí. Někteří lidé proto začnou paralelně používat kryptoměny jakou je bitcoin, či privátní kryptoměny jako jsou Monero a Zcash, jež znesnadňují sledování transakcí.

Státní kryptoměny Read More »