1 bitcoin za 10 milionů dolarů

V knize je vysvětleno, co jsou to peníze a jak do světa peněz zapadá Bitcoin. 

Dále je vysvětleno do hloubky, jak Bitcoin funguje a to tak, aby to pochopil i laik. 

Cílem je obeznámit čtenáře se základními principy fungování této revoluční technologie, která má potenciál změnit svět podobně jako objev elektřiny, či vynález internetu.

O čem je kniha

Co jsou to peníze?

Nejprve se podíváme na peníze samotné, co to ty peníze jsou a co dělá peníze penězi.

Co je to Bitcoin?

Pak se podíváme na Bitcoin a na to, jak funguje. Půjdeme do hloubky, ale nemusíte se bát. Vše si postupně krok po kroku vysvětlíme

Co je Lightning?

Mrkneme se na vylepšení Bitcoinu, co umožňuje provádět okamžité platby. S Lightningem nemusíte čekat desítky minut, než obdržíte Bitcoin. Stačí pár sekund a je u vás.

Co může zničit Bitcoin?

Mohou kvantové počítače ohrozit Bitcoin? Co by se stalo, kdyby stát postavil Bitcoin mimo zákon? A co jeho obrovská spotřeba energie?

Cena za tištěnou knihu: 595 Kč

Cena za ebook: 99 Kč   49 Kč

Kdo je autor

Autor vystudoval obor Telekomunikační a informační techniky na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.

Diplomovou práci měl na téma „Moderní kryptoanalýza“, za kterou obdržel Cenu děkanky. Ta se zabývala útoky, které mají za cíl buďto prolomit šifrování, anebo získat citlivé informace, které mohou vést k prolomení šifry a získání důvěrných informací.

Více jak 10 let pracoval v oblasti elektrotechniky a informačních technologií pro mezinárodní firmy. V roce 2017 se začal zajímat o kryptoměny a začal s jejich těžbou.

Ukázky z knihy

Přidej se k naší komunitě.
Nic to nestojí!

© 2024 All Rights Reserved.